Агромаркет

Фонд держмайна запустив в роботу сайт з оренди державної нерухомості

Фонд державного майна України завершив розробку та запустив в роботу новий сайт, присвячений оренді державних активів.

Про це повідомляє прес-служба Фонду.

«Відтепер весь масив інформації про вакантне для оренди державне майно, а також про укладені внаслідок проведених аукціонів договори оренди зібраний на одному ресурсі в зручному для користувача форматі онлайн-магазину», – відзначив перший заступник голови Фонду державного майна України Леонід Антонєнко.

Сайт Фонду держмайна працює за тим самим принципом, що і будь-який онлайн-ресурс про нерухомість: є інтерактивна мапа і пошукові фільтри.

Користувачеві доступні фотографії, поверхневий план, площа, інформація про балансову і ринкову вартість, стартова орендна плата (за якою обєкт виставлятиметься на аукціон ProZorro), запропоновані строки оренди, інформація про забезпеченість комунікаціями та інша важлива для прийняття рішення про оренду нерухомості інформація. Також база містить усі рішення орендодавців, балансоутримувачів і їх органів управління, які ухвалюються перед публікацією оголошення про оренду в електронній торговій системі Прозорро.Продажі.

Пошук вакантних об’єктів нерухомості в базі можна здійснювати двома способами. Перший – через розділ «Об’єкти списком», в якому за допомогою зручних фільтрів із повного переліку майна користувачі можуть обрати ті об’єкти, які будуть максимально відповідати їхнім потребам. Другий – за допомогою онлайн-мапи України, на якій геотегами відмічені всі об’єкти із бази, щодо яких прийнято рішення про включення до переліку першого типу. Усі геотеги інтерактивні і містять посилання на інформаційну довідку про параметри оренди об’єкта і орендні рішення, ухвалені відповідно до закону щодо об’єкта оренди.

В розділі «орендні реєстри» сайт містить інші бази даних Фонду державного майна, зокрема: 

бази даних об’єктів, включених до переліку другого типу (майно, яке надається в оренду без аукціону); 

бази даних чинних договорів оренди, відносно яких прийнято рішення про їх продовження за наслідками аукціону; 

бази даних рішень орендодавців і інших подій, що мають наслідком припинення орендних правовідносин.

На сайті  orenda.gov.ua також розміщені всі актуальні новини в сфері оренди державного майна, оперативна статистична інформація про динаміку аукціонів, договорів, що укладаються або припиняються, сум коштів, спрямованих до державного бюджету, а також нормативні акти і офіційні роз’яснення Фонду, які наразі регламентують відносини держави та орендарів.

Нагадаємо, Фонд держмайна виставив на торги ще два підприємства «Укрспирту».