Агромаркет

ФАО переглянула прогноз світового виробництва зерна через дефіцит опадів

Третій місяць поспіль прогноз виробництва зернових у світі в 2020 році коригується ФАО в бік зниження. Незважаючи на це світове виробництво зернових всі ще очікується на рекордно високому рівні 2 742 млн тонн, що на 1,3% більше, ніж роком раніше.

Про це йдеться у звіті ФАО.

За прогнозом, виробництво фуражних зернових в світі у 2020-му буде меншим на 6,8 млн тонн, ніж очікувалося раніше, і становитиме 1 472 млн тонн.

Такий перегляд обумовлений головним чином зниженням видів на урожай кукурудзи в (США), де він все ще може досягти третього за величиною рівня за всю історію, а також в Україні.

Це зниження нівелює збільшення прогнозу виробництва кукурудзи в Сербії, де очікується рекордний рівень урожаю.

Прогноз виробництва пшениці в світі в 2020 році був незначно знижений, у порівнянні з рівнем минулого місяця і становить 761,7 млн ​​тонн. Прогноз був знижений через дефіцит опадів в Аргентині та Бразилії, де відзначається дефіцит опадів і, як наслідок, зниження врожайності.

Несприятливі погодні умови в Бангладеш і В’єтнамі спонукали організацію скоригувати у бік зниження види на врожай. Разом з тим очікуване зниження обсягів виробництва рису частково компенсовані підвищенням прогнозу по Пакистану, де, за попередніми офіційними оцінками, в результаті чергового збільшення посівних площ в 2020 році може бути отриманий рекордний урожай. В результаті обсяг виробництва рису в світі в 2020 році може досягти рекордного історичного рівня в 508,4 млн тонн, що на 1,5% вище від показників 2019 року, але трохи нижче, ніж очікувалося місяцем раніше.

У Північній півкулі наразі триває сівба озимої пшениці врожаю 2021 року, а в низці великих країн-виробників очікується збільшення площі посівів, обумовлене зростанням ринкових цін, при цьому встановлена ​​посушлива погода може негативно відбитися на планах по розширенню посівів і знизити врожайність.

У США посівна кампанія перебуває в самому розпалі, проте посушливі погодні умови, обумовлені явищем Ла-Нінья, привели до деякого погіршення умов для розвитку посівів у порівнянні з попереднім роком. Що стосується Європи, то активний експортний попит і зростання цін зумовили розширення посівних площ в Російській Федерації, де, за офіційними оцінками, вони досягли 19,2 млн га.

При цьому дефіцит опадів в Україні призвели до того, що площа посівів під урожай 2021 року виявилася нижче середньостатистичних значень. У Європейському Союзі очікується масштабне відновлення посівних площ під пшеницею після їх скорочення в 2019 році. В Азії погодні умови в цілому сприяють розвитку врожаю пшениці 2021 року, а високі ринкові ціни можуть привести до збільшення посівних площ в Китаї, Індії та Пакистані.

Нагадаємо, ціни на зерно зростають п’ятий місяць поспіль.