Агромаркет

Як найшвидше доставити в Україну вантажі з гуманітарною допомогою

габаритно-вагові норми

З метою забезпечення населення продуктами харчування та предметами першої необхідності в умовах воєнного стану, європейськими партнерами надсилається до України значна кількість вантажів гуманітарної допомоги.

Про це повідомляє пресслужба Державної митної служби України.

За даними Державної митної служби, наразі спостерігається накопичення транспортних засобів, які переміщують в Україну вантажі гуманітарної допомоги, на українсько-польській ділянці кордону з польської сторони перед автомобільними пунктами пропуску «Краківець – Корчова», «Рава-Руська – Хребенне», «Шегині – Медика».

Водночас існує можливість направлення такої категорії транспортних засобів до пунктів пропуску для автомобільного сполучення, які функціонують в зоні діяльності Волинської митниці, а саме «Ягодин – Дорогуск» (будь-які транспортні засоби), «Устилуг – Зосин» (транспортні засоби вантажопідйомністю до 3,5 т.), черги перед якими відсутні.

З метою пришвидшення контрольних процедур під час перетину кордону особи, які переміщують товари гуманітарної допомоги, можуть заповнити Декларацію про перелік товарів, що визнаються гуманітарною допомогою до початку переміщення. Форма Декларації про перелік товарів, що визнаються гуманітарною допомогою визначена Додатком до постанови Кабінету Міністрів України від 01 березня 2022 р. №174 в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 09 березня 2022 р. №235.

Нагадаємо, постачання імпортованих харчових продуктів і кормів в умовах воєнного стану буде стабільним.