Агромаркет

Експортні ціни на Чорноморську пшеницю зміцнилися на тлі активізації зовнішнього попиту

Експортні ціни на пшеницю з Чорноморського регіону зміцнилися слідом за активізацією зовнішнього попиту. Увага ринку прикута до зростання закупівельної активності основних імпортерів, включаючи Єгипет, Туреччину, Йорданію, після закінчення святкового періоду. Оператори ринку очікують результатів відразу декількох закупівельних тендерів, які і визначать ціновий тренд на найближчий час

Про це свідчить власний моніторинг Refinitiv.

Пропозиції з поставки пшениці з України піднялися до $ 245-250 за тонну FOB для поставок в серпні-вересні. СРТ ціни на українську продовольчу пшеницю додали $ 3-5 за тонну за тиждень.

Пропозиції з поставки пшениці з Росії в серпні-вересні підвищилися до $ 255-260 за тонну FOB, підтримувані слабкими продажами фермерів і побоюваннями щодо розміру врожаю в 2021 році.

Високі ставки фрахту стали основною причиною зміцнення цін на Костерний партії російського зерна, що відвантажуються з портів Азовського басейну. Російську пшеницю з протеїном 12,5% з поставкою в першій половині серпня пропонували по $ 267-270 CIF порти Мармурового моря, що на $ 7-10 за тонну дорожче, ніж тижнем раніше. Фрахт на маршруті Азов-Мармара досяг $ 37-38 за тонну на відвантаження в серпні, за оцінкою трейдерів.

Раніше ф‘ючерси на чорноморську кукурудзу знизилися на 2.8 $/т. Також ми писали, що експорт чорноморської пшениці може стати рекордним.