Агромаркет

Експорт чорноморської пшениці може стати рекордним

Сукупна частка країн Чорноморського регіону, включаючи Росію, Україну, Румунію і Болгарію, в світовій торгівлі пшеницею в сезоні 2021/22 року (липень-червень) може стати рекордною і досягти більше 33% світового експорту пшениці.

Про це повідомляють аналітики Refinitiv.

Нарощування експортного потенціалу регіону сприяє відновлення обсягів виробництва в Україні, Румунії та Болгарії, а також високі перехідні запаси пшениці в Росії в сезоні 2021/22 року. Через введених експортних обмежень і слабких темпів експорту навесні, запаси пшениці в РФ на початок сезону очікуються на рівні вище 12 млн тонн, що на 66% більше, ніж в минулому році.

Для чорноморських постачальників це означає посилення конкуренції за найбільших споживачів на ринках Північної Африки і Близького Сходу, беручи до уваги рекордну світове виробництво пшеницею в сезоні 2021 / 22г.

У сезоні 2020/21р. Болгарія і Румунія активно постачали пшеницю до Лівії, Тунісу, Пакистану, Філіппіни, Лівану, Туреччини, Ізраїля, Марокко. Румунія відправляла пшеницю ще в Алжир, Йорданію, Єгипет, Судан, Марокко, Таїланд, Саудівську Аравію і Південну Корею.

Росія, Румунія і Україна останніми роками є найбільшими постачальниками пшениці до Єгипту. Румунія суттєво збільшила відвантаження в цю країну навесні 2021р, коли темпи експорту пшениці з Росії впали до мінімуму за останні п’ять сезонів на тлі дії експортної квоти та фіксованого експортного мита в розмірі 50 євро за тонну. Частка поставок з України до Єгипту також збільшилася в цей період.

Нагадаємо, жовтневі ф’ючерси на чорноморську кукурудзу подорожчали на 2,1%. Також ми писали, що Південна Корея закупила 60 тис. тонн Чорноморської пшениці.