Агромаркет

Експортні ціни на чорноморське зерно знижуються через посилення конкуренції

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Експортні котирування на пшеницю й кукурудзу з Чорноморського регіону знизилися внаслідок втрати привабливості для імпортерів на тлі високих цін пропозиції.

Про це повідомляє Refinitiv Agriculture на своєму Телеграм-каналі.

Українська кукурудза зіткнулася з сильною конкуренцією. Основні імпортери орієнтуються на закупівлі кукурудзи з інших регіонів, включаючи США та Південну Америку. Українські трейдери відзначають посилення конкуренції з Аргентиною, звідки кукурудза буде активно пропонуватися вже з грудня, що може стати причиною подальшого тиску на світові ціни.

«Українські експортери наразі зайняті виконанням контрактів і акумулюванням обсягів на внутрішньому ринку. Активність на ринку СРТ-порт невисока: фермери неохоче пропонують кукурудзу за зниженими цінами, експортні компанії не готові платити високу ціну. Частина обсягів кукурудзи вже відправлена ​​в порти, що трохи зняло напругу на ринку і призвело до ослаблення цін», – ідеться в повідомленні. 

Крім того, повідомляють, що російські експортери також відчувають конкуренцію з пшеницею з країн ЄС, Балтики та Австралії.

«Експортні котирування на російську пшеницю утримуються на рівні $250-255 /тонна FOB глибоководні порти. На базисі CPT-Новоросійськ ціни пропозицій російської пшениці, як і раніше, залишаються високими. Відтак, на ринку спостерігалася слабка активність закупівлі пшениці експортерами», – зазначають аналітики.

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:
  • 100 найкращих аграрних підприємств України
  • Експертна рада проекту «Аграрна Еліта України - 2019»
  • 100 найкращих аграрних підприємств України, за номінаціями