Агромаркет
Головне:
Агромаркет

Експорт української агропродукції за перший квартал зріс на 12%

Державний бюджет у першому кварталі 2021 року перевиконано за доходами на 13,5 млрд грн (це 106% виконання).

 У першому кварталі 2020 року невиконання бюджету складало 27,5 млрд грн (88% від плану). Це результат тих трансформацій, які Україна системно запускає весь минулий рік. Зокрема, позитивні зміни відчуваються і на митниці. За перший квартал цього року митна служба зібрала на 40% більше, ніж за аналогічний період минулого року. Це демонструє стратегічну та цілеспрямовану боротьбу з контрабандою на митниці та зі скрутками-схемами в податковій. Це системна робота, і вона точно продовжиться.

Підтримка експортерів та зростання товарообігу.

За його словами, український експорт за перший квартал зріс на 12% у порівнянні з першим кварталом минулого року, коли коронакризи ще не було. Значне зростання експорту наших товарів продовжує спостерігатися в Китай (+55%), до Великої Британії (+38%) та до Європейського союзу (+17%). Найближчими роками Уряд планує домовитися про підписання ще 5 угод про ЗВТ з різними країнами, що має значно збільшити географію нашого експорту.

Ще одним інструментом підтримки українського бізнесу, який продає товари за кордон, стане Експортно-кредитне агентство. Це установа, яка допомагає нашим експортерам і страхує їх ризики. Уряд цього тижня докапіталізував ЕКА на 1,8 млрд грн. За даними Міністерства розвитку економіки, таке рішення дасть змогу збільшити обсяг загального експорту України на 2-3%.

Нагадаємо, експорт української кукурудзи досягнув 16,637 млн тонн.

Журнали