Агромаркет
Головне:
Агромаркет

Експертка нагадала про порядок подання декларації платника єдиного податку за 2020 рік

З січня діє нова єдина форма декларації з єдиного податку та ЄСВ. Але цю нову форму звітності фізособам «єдинникам» 1–3-ї груп слід буде використовувати для звітування за 2021 рік. Однак за 2020 рік платникам єдиного податку ще слід звітувати за старою формою, яку затверджено Наказом №578. 

Про це в статті для газети AgroTimes повідомила Катерина Проскура,
д-р екон. наук, сертифікований аудитор, судовий експерт КНДІСЕ.

Експертка нагадала, що податкову декларацію платника єдиного податку — фізичної особи — підприємця можна подавати за вибором платника податків відповідно до п. 49.3 ПКУ в один із способів. Декларацію може подати особистно платник єдиного податку або уповноважена на це особою. Також декларація платника єдиного податку може надсилатися поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення. Також її можна надіслати засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу та електронного цифрового підпису. 

Катерина Проскура також уточнила, що платники єдиного податку першої та другої груп подають до ДФС декларацію у строк, установлений для річного звітного періоду. Тобто така декларація подається протягом 60 календарних днів після закінчення звітного періоду. 

Єдинники 3-ї групи звітують поквартально протягом 40 календарних днів із дня закінчення звітного кварталу. 

Неподання (крім випадків, якщо податкова декларація не подається відповідно до п. 49.2 ПКУ) або несвоєчасне подання платником податків декларації тягне за собою накладення штрафу в розмірі 340 грн за кожне таке неподання або несвоєчасне подання. А за ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення — в розмірі 1020 грн за кожне таке неподання або несвоєчасне подання. Такі розміри штрафів передбачені п. 120.1 ПКУ. 

Проте в період з 1 березня 2020 року по останній календарний день місяця завершення карантину (поки до 28 лютого) не застосовуються штрафні санкції, передбачені п. 120.1 ПКУ у разі неподання платниками податків податкової звітності (крім ПДВ, акцизного податку, рентної плати) за податкові (звітні) періоди, граничні терміни подання яких припадали на цей період. 

«Отже, наразі за несвоєчасне подання декларації з єдиного податку фізособи 1–3-ї груп відповідальності не несуть», – зауважила Катерина Проскура. 

За її словами, фізичні особи — підприємці — платники єдиного податку, які не отримували протягом звітного періоду доходи та не мають об’єктів оподаткування, що підлягають декларуванню, не зобов’язані подавати податкову декларацію.  

Нагадаємо, одноосібники теж мають задекларувати доходи.