Агромаркет
Головне:
Агромаркет

Експерт застерігає від великої кількості підробок акацієвого меду на ринку

Цього року акація відцвіла дуже швидко, до того ж у більшості областей України рясного цвітіння не було. Таким чином на ринку може з’явитися велика кількість підробок акацієвого меду, адже його в цьому сезоні було відкачано дуже мало.

Про це повідомив власник ТМ «Знатний Мед» Валерій Курейко.

Експерт зазначає, що через холодну погоду та майже безперервні дощі у травні, розвиток бджолосімей загальмувався, і до медозбору  з акації вони вийшли недостатньо сильними. Та й сама акація не виправдала  сподівань.

 «На багатьох пасіках склалась така ситуація, що відкачувати окремо акацію і навіть липу не буде доцільним – качати будуть все разом перед соняшником: тобто, весняно-літнє різнотрав’я», – прогнозує пасічник, але зауважує, що  ситуація може відрізнятись у різних регіонах та на конкретних пасіках.

За його словами, погода, що склалася в Україні на початок цвітіння липи – одного із найбільш цінних медоносів – в цілому сприятлива. Втім, холодний дощовий травень може внести корективи і в цей медозбір.

«На початок цвітіння липи погода сприятлива, і можна було би очікувати хороший медозбір, але в тому випадку, якщо до нього готові бджолосім’ї», – зазначив Валерій Курейко.

На думку фахівця, мед з різнотрав’я більш багатий за своїм складом,  ніж будь-який монофлорний , адже містить нектар із багатьох медоносів , в тому числі в ньому може бути присутні ті самі  акація та липа.

В цілому ж, за оцінками експерта, у загальній структурі медового врожаю мед із липи займає зазвичай близько 8% (5,2 тис. тонн), а мед різнотрав’я – не менше 14% (9,1 тис. тонн), а обсяг споживання меду на внутрішньому ринку України складає понад 60 тис. тонн на рік.

Нагадаємо, з початку року Україна вже експортувала майже 30 тис. тонн меду.