Агромаркет

Експерт розповів, чому рівень відрахувань аграріїв виріс у 10 разів

Експерт розповів, чому рівень відрахувань аграріїв виріс у 10 разів

Перехід від фіксованого сільськогосподарського податку (ФСП) до єдиного податку 4 групи збільшив рівень відрахувань аграріїв у 10 разів.

Про це під час вебінару повідомив генеральний директор асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» Роман Сластьон.

За його словами, багато хто з українців звикли до думки, що сільське господарство є дуже дотаційним сектором економіки, яке має великі пільги.

«За останні 10 років все кардинально змінилося й сільське господарство з отримувача дотацій перетворилося на донора бюджета. Фактично аграрії сплачуюь величезні суми до державного та місцевих бюджетів, тим не менш ми спостерігаємо з боку податкових органів та законотворців спроби підвищити рівень оподаткування для сільського господарства», – зауважив Роман Сластьон.

Він нагадав, що основним податком був фіксований сільськогосподарський податок, який був введений у 2000 році й потім фактично був замінений на єдиний податок 4 групи у 2011-му зі збільшенням рівня відрахувань у 10 разів.

«Сільськогосподарський податок не обраховувався від нормативно-грошової оцінки землі, до того ж НГО не індексувалася, а бралася та, яка була у 1995 році. Тобто ця ставка до 2010 року в середньому становила 6-7 грн. З 2010-го її збільшили до 70 грн за гектар. Це були додаткові гроши, які були вилучені в сільгосптоваровиробника», – підсумував Роман Сластьон.

Нагадаємо, платник податку може отримати НГО землі ще до її продажу. Також ми писали, що розмір НГО земельної ділянки можна тепер переглянути в будь-який час.