Агромаркет

Двостороння торгівля сільгосппродукцією між Україною і ЄС у 2019 році зросла майже на 18%

У 2019 році взаємна торгівля сільськогосподарською продукцією між Україною і кранами ЄС майже на 18 % перевищила рекордний показник 2018 року і вперше сягнула позначки у $10,6 млрд. При цьому позитивне сальдо становило $4,3 млрд.

Про це повідомив заступник директора ННЦ «Інститут аграрної економіки» Микола Пугачов.

За його словами, головними європейськими партнерами для України залишились Нідерланди, Польща, Іспанія, Німеччина, Італія і Франція, а також Бельгія, яка протягом останніх двох років міцно закріпилась у цьому списку. Ці країни створюють понад 78% сумарного вітчизняного торговельного обороту агропродовольством з Європейським Союзом.

Торік Україна імпортувала аграрної продукції з країн – членів ЄС на суму понад $3,1 млрд, що на 16,3 % більше, ніж 2018 року.

В імпорті сільськогосподарської продукції до України з ЄС наразі відсутня така ж стала структура, як і в експорті. При цьому вирізняються кілька груп товарів.

Найбільше, $343 млн, у 2019 році Україна витратила на закупівлю в ЄС напоїв, переважно алкогольних. Різних харчових продуктів, екстрактів і концентратів було закуплено на $314 млн.

Поставки з Європи тютюну і виробів з нього зросли порівняно з 2018 роком більш ніж на 60% – до $279 млн. Залишків та відходів, продуктів для годівлі тварин закупили на $190 млн.

У групі продуктів «какао-боби, шоколад», імпортувався переважно шоколад. На ці солодощі у 2019 році було витрачено $184 млн.

Обсяги поставок на український ринок м’ясної продукції склали $147 млн, насіння олійних – на $140 млн.

Загалом ці групи продуктів зайняли близько 51% у вартісних обсягах імпорту продовольства з Євросоюзу.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!