Агромаркет

Дрібні фермери виробляють 35% продовольства в світі, - ФАО

Дрібні фермери виробляють близько третини продовольства в світі.

Про це повідомляє прес-служба Продовольчої і сільськогосподарської організації Об’єднаних Націй, посилаючись на дослідження ФАО.

Згідно з результатами дослідження, п’ять з шести ферм в світі мають площу менше двох гектарів, обробляють лише 12% в усіх сільськогосподарських земель і виробляють приблизно 35% світового продовольства.

Внесок дрібних землевласників в продовольче забезпечення сильно розрізняється в різних країнах: його частка досягає 80% в Китаї і досить невелика в Бразилії і Нігерії.

«Вкрай важливо уникати використання висловів «сімейні фермерські господарства» та «дрібні фермерські господарства» в якості синонімів. Більшість сімейних ферм невеликі, але деякі з них більші й навіть дуже великі», – розповів Марко Санчес, заступник директора Відділу агропродовольчої економіки ФАО.

За оновленими оцінками, в світі налічується більше 608 млн сімейних фермерських господарств, які займають від 70 до 80 відсотків сільськогосподарських угідь світу і виробляють близько 80 відсотків світових продуктів харчування в вартісному вираженні. Близько 70 відсотків усіх ферм, що займають всього сім відсотків всіх сільськогосподарських земель, мають площу менше одного гектара, в той час як ще 14 відсотків ферм, що обробляють чотири відсотки земель, знаходяться в межах від одного до двох гектарів. Ще 10 відсотків всіх ферм, що займають шість відсотків землі, мають площу від двох до п’яти гектарів.

Тим часом найбільші ферми з площею понад 50 гектарів, на які припадає один відсоток всіх ферм в світі, керують більш ніж 70 відсотками сільськогосподарських угідь світу, при цьому майже 40 відсотків сільськогосподарських земель належать фермам розміром понад 1000 гектарів.

Нагадаємо, ФАО розглядає Україну як світового гаранта продовольчої безпеки. Також ми писали про те, що ФАО закликає інвестувати в надзвичайні заходи у сільському господарстві. Крім того, на Івано-Франківщині зростає кількість фермерських господарств.