Агромаркет

ФАО закликає інвестувати в надзвичайні заходи у сільському господарстві

Голод і людські страждання в результаті криз можна зменшити своєчасними і рішучими діями. І такі дії на випередження будуть правильнішими, ніж боротьбою зі збоями, викликаними пандемією COVID-19.

Про це заявив генеральний директор ФАО Цюй Донгюй під час зустрічі із учасниками заходу з оголошення внесків до Центрального фонду реагування на надзвичайні ситуації (CERF), другого за величиною донора гуманітарної програми ФАО, передає прес-служба організації.

«Шок 2020 року позначиться і на 2021 році», – сказав генеральний директор організації.

За його словами, цього року світ стикнувся із декількома глобальними проблемами, зокрема, пандемією коронавірусу та збільшення колоній панконтинентальної пустельної сарани. У зв`язку із цими викликами кількість людей, які зіткнулися з надзвичайними рівнями гострої відсутності продовольчої безпеки, буде зростати і надалі, «якщо ми не будемо діяти зараз і діяти масштабно».

Цюй Донгюй заявив, що ФАО рішуче виступає за інвестиції в надзвичайні заходи в галузі сільського господарства, оскільки чотири з п’яти чоловік, що живуть в умовах продовольчої кризи, покладаються на ту чи іншу форму сільського господарства для свого виживання.

«В хаосі надзвичайної ситуації дуже важливо діяти швидко і масштабно», – сказав генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш. Він підкреслив, що CERF знаходиться лише на півдорозі до досягнення своєї мети в $1 млрд pа 2020 рік. Втім, цей попереджувальний підхід набирає силу, додав він.

Генеральний секретар відзначив швидкі дії у боротьбі з пустельною сараною на Африканському Розі, вжиті ФАО за допомогою гранту і кредиту Фонду, як одне з визначних досягнень CERF протягом рекордного року роботи.

Нагадаємо, у 2019 році з відсутністю продовольчої безпеки зіштовхнувся кожен десятий житель планети. раніше повідомлялося, що ФАО закликає країни «Великої двадцятки» підтримувати фермерів та інвестувати в інновації.