Агромаркет

ДПЗКУ відновлює власне сільгоспвиробництво

АТ «Державна продовольчо-зернова корпорація України» відновлює власне сільськогосподарське виробництво.

Про це повідомляє пресслужба корпорації.

Так, на філії АТ «ДПЗКУ» «Великолепетиський елеватор» (Херсонська обл.), яка має посівні площі 4,8 тис. га, відновлено посів озимої пшениці на площі 540 га. Також посіяно озимого ячменю на площі 700 га та заплановано в подальшому посів озимої пшениці на загальній площі 2100 га.

Збільшення власного виробництва має стратегічне значення для подальшого розвитку корпорації. Найближчим часом правління АТ «ДПЗКУ» розгляне питання щодо можливості збільшення орендної плати за використання земельних ділянок. Це дасть можливість для філій стати більш конкурентоспроможними та зберегти земельний банк філій товариства.

Як раніше зазначав в.о. голови правління корпорації Василь Коваленко, товариство має намір стати зернотрейдером з повним циклом виробництва: «Принципове рішення уряду: ДПЗКУ повинна залишатися на ринку і продовжувати функціонувати. Її потрібно перетворити у глобального державного національного зернотрейдера з повним циклом виробництва зерна – від вирощування до продажу. Власне, китайці теж не раз наголошували, що в ДПЗКУ має бути банк землі для вирощування продукції, необхідної для постачання в Китай».

Нагадаємо, ДПЗКУ поновила форвардну программу. Раніше  ДПЗКУ поновила виробництво борошна.