Агромаркет

До нових стандартів щодо польотів дронів є практичні запитання щодо можливості їх виконання, – Мартинюк

До нових стандартів щодо польотів дронів є практичні запитання щодо можливості їх виконання, – Мартинюк

Юридичний статус Тимчасового порядку використання повітряного простору України, який встановлює норми щодо подання заявки на польоти дронів вагою до 2 кг, вимагає уточнення.

Про це на своїй Фейсбук-сторінці написав перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Максим Мартинюк

«Ми намагалися знайти на офіційних ресурсах відповідний заюстований наказ, але безуспішно», – зазначив він.

Максим Мартинюк підкреслив, що з усіх секторів економіки дрони як засіб виробництва найактивніше використовуються в рослинництві та геодезії.

«Оскільки нові правила зачіпають інтереси третіх осіб і мають ознаки регуляції, то вони мали б бути відповідно погоджені, – йдеться у дописі. – Схоже, що цього зроблено не було і, як результат, документ абсолютно не врахував використання дронів у корпоративному секторі, представникам якого зараз, на початку жнив, тобто в найнесприятливіший момент, необхідно вносити зміни до бізнес-процесів».

Також, за словами Максима Мартинюка, є суто практичні запитання щодо можливості виконання нових стандартів, зокрема в частині завчасного інформування. «На польоти дуже впливають погодні умови – учасники ринку вже кажуть про те, що їм доведеться подавати заявки на декілька дат одночасно, щоб застрахуватися на випадок нельотної погоди. Чи зможе оператор опрацювати всі ці запити? Є сумніви», – вважає він.

Крім того, документ намагається регулювати поточний статус-кво в галузі, додав перший заступник міністра. «Підхід до регулювання має враховувати динаміку використання пристроїв з можливістю автономної навігації і самостійних польотів та передбачати, що їх роль буде збільшуватися, доля ринку рости, а технології розвиватись», – зазначив він.

Мінагрополітики активно долучатиметься до публічних дискусій щодо нових правил, щоб спостерігати за юридичною чистотою процесу і відстоювати інтереси галузі, запевнив Максим Мартинюк.

Довідка

Тимчасовий порядок використання повітряного простору України, який оприлюднила Державіаслужба,  встановлює норми щодо подання заявки на використання повітряного простору за необхідності виконання польотів дронів вагою до 2 кг вище 50 м.

Рішення щодо встановлення Тимчасового порядку Державіаслужба ухвалила у зв’язку з можливою загрозою безпеці польотів, пов’язаною з відсутністю регулювання питання використання повітряного простору повітряними суднами після втрати чинності з 1.06.2018 Положення про використання повітряного простору України, затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 29.03.2002 № 401.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!