Агромаркет

Для відновлення зрошення в Україні створюють об’єднання водокористувачів

Для відновлення зрошення в Україні створюють об’єднання водокористувачів

У рамках підготовки законопроекту про використання меліорованих земель та меліоративних систем робоча група обговорила окремий базовий проект про об’єднання водокористувачів.

Обговорення було ініційовано народними депутатами за участю представників органів виконавчої влади, УКАБу, вчених НААН, сільгоспвиробників і експертів Світового банку та ФАО.

Про це повідомили в УКАБ.

Досвід інших держав свідчить, що об’єднання водокористувачів є ефективним механізмом управління й експлуатації меліоративних систем.  

Системи зрошення і меліорації в Україні практично повністю амортизовані і кожен рік затягування з їх відновленням призводить до все більших втрат. Сьогодні необхідні мільярди гривень інвестицій для того, щоб повернути ті системи зрошення, які попередньо країна мала в своєму користуванні.

«Із 2,2 млн га зрошуваних земель фактично функціонує лише 510 тис. га, – зазначив заступник генерального директора із взаємодії з органами державної влади УКАБу Роман Граб. – Це дуже незначні площі, особливо з огляду на стрімкі кліматичні зміни, які вже спостерігаються на півдні України».

За його словами, запропонована народними депутатами система об’єднання водокористувачів може запрацювати та бути ефективною, але лише за умови, якщо і держава, і безпосередньо власники земельних ділянок об’єднуватимуться і спільними зусиллями здійснюватимуть відновлення та модернізацію систем зрошення.
 
AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!