Агромаркет

Для розширення відкритого ринку з ЄС потрібно подолати упереджене ставлення до України, – Качка

Питання квот на продаж сільгосппродукції у відносинах з Європейським Союзом – другорядне, як порівняти з узагалі взаєморозумінням між українським аграрним світом і європейським.

На цьому наголосив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тарас Качка в інтерв’ю журналу «Наше птахівництво».

«Не буде великою новиною, що в очах багатьох європейських виробників Україна – найбільша загроза для них, – зазначив він. – Відповідно мені, щоб говорити про збереження чи розширення відкритого ринку з Євросоюзом, потрібно подолати ось таке упереджене ставлення до України деяких європейських виробників та асоціацій. До карантину, поки була можливість активно подорожувати, ми підтримували діалог і з польськими асоціаціями, і з пан’європейськими, намагалися пояснити, що ми допомагаємо один одному, а не становимо загрозу».

За словами Тараса Качки, саме ця робота набагато важливіша, ніж дискусія про квоти.

«Я маю надію, що в умовах пандемії коронавірусу усвідомлення того, що Україна є важливим постачальником продукції для Європейського Союзу, який гарантує продовольчу безпеку ЄС, дасть нам можливість уже цього року говорити про тіснішу співпрацю, активніше відкриття ринків із Євросоюзом», – зауважив він.

Заступник міністра вважає, що цей досвід свідомого ставлення до підтримки виконання контрактів, постачання продукції, мирного співіснування, взаємодопомоги в умовах пандемії коронавірусу закладе фундамент для сприятливіших переговорів і перегляду умов Угоди про асоціацію.