Агромаркет

Держгеокадастр припинить повернення землевпорядної документації з формальних причин

У Держгеокадастрі мають намір підвищити якість роботи, зокрема, припинити практику повернення на доопрацювання землевпорядної документації з формальних причин під час проведення держекспертизи.

Відповідне доручення структурним підрозділам надав голова Держгеокадастру Роман Лещенко, повідомляє прес-служба Кабінету міністрів України.

За словами Романа Лещенка, найбільше нарікань у працівників професійної спільноти викликає саме державна експертиза землевпорядної документації.

«Аналіз статистичних показників свідчить, що невиправдано великий відсоток об’єктів експертизи повертається на доопрацювання, причому робиться це зазвичай із суто формальних підстав. Зокрема, через начебто наявність орфографічних помилок, недоліків у оформленні окремих документів тощо. Такий підхід не відповідає чинному законодавству України», – зазначив Роман Лещенко. 

Очільник Держгеокадастру наголосив, що така практика неприпустима і що вона не відповідає положенням ч.2 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України.

В Держгеокадастрі щомісяця аналізуватимуть статистику результату розгляду звернень та з’ясовувати причини невиправдано високого відсотка повернень документації на доопрацювання. Якщо будуть виявлені порушення закону, винні будуть притягатися до відповідальності.

Нагадаємо, затверджено порядок звірки відомостей щодо держреєстрації земельних ділянок.