Агромаркет

Держгеокадастр продемонстрував земельний аукціон в онлайні

Держгеокадастр продемонстрував земельний аукціон в онлайні

2 вересня в Одесі відбулася апробація платформи для проведення електронних земельних аукціонів та її презентація громадськості. Вона проходила синхронно з земельним аукціоном, запланованим на цю дату, повідомляє прес-служба Держгеокадастру.

Всього на земельні торги 2 вересня було виставлено 19 ділянок в Одеській області загальною площею 708,57 га. Їх стартова вартість – 1,319 млн грн.

Таким чином експерти Держгеокадастру та Innovation and Development Foundation (IDF) продемонстрували результат своєї семимісячної роботи – програмне забезпечення для проведення  земельних аукціонів онлайн.

Робота над проектом здійснювалася без залучення додаткового фінансування з держбюджету.

У квітні 2016 року Держгеокадастр підписав Меморандум про розвиток та імплементацію системи децентралізованих електронних онлайн-аукціонів з Innovation and Development Foundation – неурядовою організацією, яка надає підтримку в рефомуванні державного сектору. IDF мала готові технічні рішення, які бути адаптовані та імплементовані до системи земельних торгів.

Електронні земельні аукціони забезпечать більшу прозорість та відкритість процесу набуття прав на земельні ділянки, а також збільшення конкуренції на торгах за рахунок розширення кількості учасників.

За результатами земельних торгів Система електронних аукціонів (СЕА) автоматично формує рейтинг ставок учасників та протокол торгів. СЕА на сьогодні вже синхронізована з банками, що дозволяє успішно проводити грошові операції, зокрема сплачувати гарантійні та реєстраційні внески.

«За рівнем антикорупційного та загальноекономічного ефекту альтернативи земельним аукціонам на сьогодні не існує», – зазначив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк.  

Він нагадав, що розмір середньої орендної ставки за результатами земельних торгів удвічі перевищує середню вартість оренди при безаукціонній передачі землі, що має прямий вплив на наповнення місцевих бюджетів.

«Сподіваємося, що успішне випробування системи стане ще одним аргументом для внесення змін до законодавства щодо впровадження електронних земельних аукціонів на національному рівні», – підкреслив він.

Порядок продажу земельних ділянок державної та комунальної власності або прав на них (оренди, суперфіцію, емфітевзису) на конкурентних засадах у формі аукціону встановлений главою 21 Земельного кодексу України. На сьогодні можливості проведення електронних торгів земельним законодавством не передбачено.

Держгеокадастр розробив законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо активізації проведення земельних торгів», яким, зокрема, передбачається можливість проведення електронних земельних торгів.

Довідка

Система електронних земельних аукціонів (СЕА) – це інформаційно-телекомунікаційна система з загальнодоступною децентралізованою (розподіленою) базою даних. У ній із використанням технології blockchain і мережі Інтернет в режимі реального часу безперервно і відкрито для необмеженого кола осіб здійснюється збір, візуалізація і зберігання інформації про об’єкти аукціонів, проводиться авторизація учасників аукціонів, а також надання, зіставлення і прийняття цінових пропозицій (ставок) учасників аукціонів.

Innovation and Development Foundation (Фонд інновації та розвитку) – неурядова організація, яка акумулює передові знання, ідеї та проекти для реформування державного сектору в країнах молодих демократій і перехідних економік. Фонд забезпечує інструменти та майданчики для обміну досвідом провідних експертів у різних сферах. Фонд був заснований у 2012 році в Грузії. В Україні працює з 2014 року. Фінансується міжнародними донорами, зокрема, USAID, DFID, UNDP.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!