Агромаркет

Держгеокадастр отримав в Нідерландах нагороду «Національне геопросторове агентство року»

Журі Geospatial World Leadership Awards одноголосно прийняло рішення присудити Державній службі України з питань геодезії, картографії та кадастру нагороду «Національне геопросторове агентство року» за зразкову службу державі. Захід відбувся у межах проведення Всесвітнього геопросторового форуму в місті Амстердамі (Королівство Нідерланди).

Про це повідомляє пресслужба Держгеокадастру.

Міжнародна неурядова організація «Geospatial World» – це платформа, що поєднує постачальників та споживачів геопросторової інформації з усього світу, вона призначає ці нагороди з 2007 року з метою визнати, вшанувати та відсвяткувати професійну досконалість, внесок і досягнення професіоналів, установ та організацій.

У квітні 2020 року українським парламентом було прийнято Закон України «Про національну інфраструктуру геопросторових даних». При тому, що Україна не є членом Європейського Союзу, закон повністю відповідає INSPIRE, а також відображає основні принципи політики відкритих даних ЄС.

В межах реалізації цього закону задля надання консультативної підтримки щодо впровадження НІГД було створено Раду з національної інфраструктури геопросторових даних, що є консультативно-дорадчим органом Кабінету Міністрів України. Також, Держгеокадастром спільно з державним підприємством «Науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» було розроблено портал для пілотного проекту НІГД, що забезпечило онлайн-інтеграцію масивів геопросторових даних національного, регіонального та місцевого рівнів.

Нагорода «Національне геопросторове агентство року» – це спільна нагорода української геопросторової спільноти, усіх фахівців, науковців, представників громадських організацій у сфері розробки і впровадження геопросторових даних України, які були залучені до створення та розвитку НІГД.

Нагадаємо, Мінагро, Держгеокадастр та НАЗК боротимуться з корупцією у земельних відносинах. Також ми писали, що Держгеокадастр відкриває відомості щодо спецдозволів на користування надрами.