Агромаркет

Цьогорічний приріст рентабельності агровиробництва буде знівельований збільшенням його собівартості, - фермер

Ціни на більшість основних сільгоспкультур цього року помітно зросли, що дає підстави говорити про приріст рентабельності агровиробництва. Втім, і ціни на складові його собівартості зростають.

Про це AgroTimes розповів голова ФГ «Соната» Іван Якуб (Чернігівська обл.).

За його словами, найбільш маржинальними цього року виявилися озима пшениця та соняшник. Так, на Чернігівщині закупівельні ціни на пшеницю сягають 6,9-7,1 тис. грн/тонна, а це більш ніж на 60% перевищує її минулорічну вартість. А соняшник у регіоні лише за останній місяць зріс у ціні приблизно на 30% і нині коштує 14,2 тис. грн/тонна.   

«Цього року ціни на сільгоспкультури приємно дивують. Звісно, хотілося б продавати збіжжя на піку цін, але завжди є поточні витрати – зарплати співробітникам, податки, закупівля елементів матеріально-технічної бази, тому доводиться збувати продукцію поступово, залежно від фінансових потреб підприємства», – зазначив Іван Якуб.

Він також додав, що урожайність зібраних культур цього року не гірша, ніж у попередні роки. Лише на деяких площах, що постраждали від весняних морозів, вона поступається минулорічній.