Агромаркет
Головне:
Агромаркет

Ціни на українську соняшникову олію почали опускатися після досягнення чотирирічного максимуму

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:
Ціни на українську соняшникову олію почали опускатися після досягнення чотирирічного максимуму

Новий сезон 2020/21 року стартував в Україні з небувало високих ціни на товари олійного комплексу на тлі погіршення виробничих перспектив соняшнику в країнах Чорноморського регіону.

Про це повідомляється на Телеграм-каналі Refinitiv Agriculture.

Так, минулого тижня експортні котирування на сиру соняшникову олію з України досягли $1020-1030/тонна (FOB) для поставок в жовтні, що стало максимальним рівнем цін за останні чотири роки.

«Після досягнення таких максимумів вартість олії знизилась, тому що багато імпортерів виявилися не готові ні до таких високих цін, ні до їх подальшого зростання. Зниження біржових котирувань на товари олійного комплексу спричинили додатковий тиск на ціни. Ціни пропозицій на українську соняшникову олію з поставкою в листопаді-грудні опустилися до $910-920/тонну (FOB)», – ідеться в повідомленні.

Ціни на українську соняшникову олію на базисі CPT також знизилися, втративши понад $40/тонна з початку поточного тижня. Оператори ринку повідомляють, що переробні заводи почали зупиняти прийом соняшнику у відповідь на збільшення пропозицій. Це може сприяти подальшому ослабленню ціни на сировину.

Нагадаємо, згідно з прогнозом ФАО, світові ціни на олійні культури будуть стабільними.

Джерело:
AgroTimes

ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ