Агромаркет
Головне:
Агромаркет

Ціни на сільгосппродукцію за рік знизились на 3,1%

За даними Держстату, індекси цін продукції сільського господарства, реалізованої вітчизняними підприємствами протягом січня-серпня поточного року знизились на 3,1%, порівняно з аналогічним періодом минулого року.

Зокрема, ціни на продукцію рослинництва за вказаний період впали на 3,4%, тваринництва – на 2,3%, порівняно з відповідними даними 2018 року.

Крім того, у вересні цього року індекс продовольчих цін ФАО виріс на 3,3%, у порівнянні з вереснем 2018 року. А порівняно з серпнем поточного року ціни майже не змінилися, повідомляє електронна зернова біржа Grain Trade.

Як зазначається, значне падіння цін на цукор було компенсоване подорожчанням рослинних олій та м’яса, тоді як ціни на молочні товари знизилися незначно.

Індекс цін на зернові склав у вересні 157,6 пунктів, що майже відповідає рівню серпня, проте на 3,9%, або 6,4 пункта поступається показнику вересня 2018 року.

Динаміка цін на основні зернові культури була різнобічною. Ціни на пшеницю у вересні виросли завдяки активному попиту, хоча залишилися на 11% нижчими, ніж у вересні 2018. Ціни на кукурудзу впали, порівняно з серпнем, під тиском світових пропозицій.

Індекс продовольчих цін ФАО показує, як за місяць змінилися світові ціни на основні продовольчі товари: зернові, молочні та м’ясні товари, цукор, рослинні олії. Він розраховується на основі середніх показників індексів п’яти товарних груп, визначених з урахуванням середнього показника частки кожної групи в експорті.

Як повідомлялося раніше, протягом серпня поточного року ціни реалізації сільгосппродукції опустилися на 5,3%.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!

Журнали