Агромаркет

Ціни на рослинні олії зросли слідом за стрімким подорожчанням нафти

Стрімке зростання нафтових котирувань, скасування Малайзією експортного мита на пальмову олію та стримування виробниками продажів сої та соняшнику призвели до зростання цін на рослинні олії.

Про це повідомляють аналітики електронної зернової біржі Grain Trade.

Як зазначається, трейдери не звернули увагу на попередження Американської комісії з торгівлі товарними ф’ючерсами (CFTC) про можливе падіння цін на нафту до від’ємних значень, оскільки термін дії контрактів на червневі поставки WTI закінчується 19 травня. Тому може повторитися ситуація минулого місяця, коли в останні дні торгівлі травневими контрактами ціни на американську WTI впали до мінус $37,63/барель.

Слідом за ринками пальмової та соєвої олії ціни на українську та російську соняшникову олію виросли до $705-720/тонна (FOB Україна) та $690-700/тонна (FOB Росія) на тлі активізації попиту з боку Індії та Туреччини.

«Внаслідок скорочення запасів соняшнику в Україні та Росії, викликаного нарощуванням переробки та експорту соняшникової олії, закупівельні ціни на соняшник зростають, хоча в Україні деякі переробники зупинили закупівлю, накопичивши достатні для завершення сезону запаси сировини», – йдеться в повідомленні.

 Закупівельні ціни на соняшник у Росії, попри заборону на його експорт, сягнули рекордного з вересня 2016 року рівня $322-333/тонна (FСА). 

Туреччина має великі зобов’язання з експорту рафінованої дезодорованої олії, тому після обмеження поставок російського соняшнику активізувала попит на соняшникову олію.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!