Агромаркет

Ціни на ріпак в Україні зростуть наприкінці липня-серпня, - прогноз

Форвардні ціни на ріпак в Україні залишаються на рівні $390/тонна для поставок у порт у липні-серпні, втім, виробники не поспішають контрактуватися, навіть попри покращення стану посівів після нещодавніх опадів.

Про це повідомляють аналітики електронної зернової біржі Grain Trade. 

«Відновлення цін на нафту та імовірне збільшення споживання біопалива дають підстави сподіватися на зростання попиту на ріпак з боку біодизельної промисловості, що наприкінці липня-серпня підтримає ціни», – йдеться в повідомленні.

Як зазначається, посушливі умови, які знизили потенціал врожайності ріпаку на більшості територій ЄС, а в Україні призвели до часткової втрати посівів, залишають невизначеними перспективи майбутнього врожаю.

Разом з тим зниження прогнозу виробництва ріпаку в ЄС у черговому звіті Єврокомісії призвело до подорожчання серпневих ф’ючерсів на ріпак у Парижі на 4 євро/тонна – до 374 євро/тонна, або 408 $/тонна.

Експерти WASDE у травневому звіті збільшили прогноз світового виробництва ріпаку на 2,5 млн тонн – до 70,79 млн тонн, зокрема, для України – на 0,535 млн тонн, до 4 млн тонн, що здивувало аналітиків, адже у 2019/20 МР в Україні з засіяних озимим ріпаком 1,3 млн га площ було зібрано 3,4 млн тонн із прогнозованих 3,6-3,9 млн тонн.

Під урожай 2020 засіяно лише 1,091 млн га, а осіння посуха призвела до втрати частини посівів та значно погіршила стан інших. Втрати посівів озимого ріпаку, за даними МСГ, завдяки теплій зимі склали лише 125 тис. га, тому площі до збирання оцінюють у 966 тис. га.

Таким чином навіть за рівня минулорічної врожайності у 2,6 т/га виробництво ріпаку в Україні не перевищить 2,5-2,6 млн тонн, тоді як у 2018/19 МР воно склало 2,8 млн тонн, із яких 2,452 млн тонн було експортовано. 

Нагадаємо, аналітики скорочують оцінки майбутнього врожаю олійних культур.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!