Агромаркет

Аналітики скорочують оцінки майбутнього врожаю олійних культур

Аналітики ProAgro Group скоротили власний прогноз виробництва олійних в Україні в сезоні 2020/21 МР на 1,2 млн – до 21 млн тонн.

Про це AgroTimes повідомила заступниця директора компанії Марія Колесник.

За її словами, несприятливі погодні умови, які спостерігались протягом квітня, суттєво погіршили стан посівів ріпаку в нашій країні, що стало причиною зниження прогнозів його виробництва з 3,5 – до 2,9 млн тонн.

Також, через заплановане аграріями скорочення посівних площ під соєю до 1,5 млн га, знижено прогноз виробництва цієї культури на 670 тис. тонн, порівняно із квітневою оцінкою. Наразі врожай сої оцінюється у 3,4 млн тонн. В разі, якщо поточні прогнози отримають своє підтвердження, то цьогорічне виробництво ріпаку буде нижчим за минулорічний показник на 11,66%, соєвих бобів – на 9,42%, а соняшнику – на 12,25%.

«Прогнози виробництва пізніх культур, таких як соя та соняшник, будуть піддаватись суттєвому корегуванню, в залежності від впливу погодного чинника. Наразі потенціал виробництва цих культур оцінюється як середній і становить 2,28 т/га», – зазначила Марія Колесник.

Вона також повідомила, що майбутній експорт олійних культур ProAgro Group оцінює сумарно у 6,25 млн проти цьогорічних 7 млн тонн. З них експорт ріпаку становитиме 2,6 млн проти цьогорічних 3 млн тонн, соєвих бобів – 2 млн проти 2,3 млн тонн. Прогноз виробництва соняшникової олії українськими переробними підприємствами скорочено з 6,77 до 6,24 млн тонн, а її експорт – з 6,25 до 5,72 млн тонн відповідно.

Нагадаємо, завдяки травневим дощам підвищено прогноз виробництва українського зерна.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!