Агромаркет
Головне:
Агромаркет

Ціни на ріпак ростуть через зниження прогнозів урожаю в ЄС

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Експерти Strategie Grains прогнозують, що в наступному році виробництво ріпаку в ЄС виросте до 18,46 млн тонн, у порівнянні з 13-річним мінімумом поточного року – 16,85 млн тонн.

Про це повідомляється на сайті Електронної зернової біржі Grain Trade.

Очікується, що площі сівби в порівнянні з минулим роком виростуть з 5,53 до 5,68 млн га, а врожайність – з 3,05 до 3,25 т/га.

Прогноз врожаю на 2020 рік все ще залишається одним з найнижчих за останні роки після посівної кампанії, коли Західна Європа сильно постраждала від посухи. Він відповідає початковому прогнозу Strategie Grains за листопад, в якому врожай ріпаку оцінювався нижчим від показника 19 млн тонн.

«Лютневі ріпакові котирування на Euronext виросли на 1,75 євро/тонна до найвищого у сезоні рівня 398,75 євро/тонна, а ф’ючерси на серпень 2020 року – на 2 євро/тонна – до 379,75 євро/тонна», – йдеться в повідомленні.

В Україні ж урожай ріпаку може знизитися через осінню посуху, яка не дозволила аграріям наростити площі сівби, тому в порівнянні з минулим роком вони скоротилися з 1,3 до 1,09 млн га.

У 2019 році країна зібрала 3,3 млн тонн ріпаку, з яких уже експортовано понад 2,8 млн тонн. У наступному році врожай може скласти 2,5-2,6 млн тонн, а експорт – 2 млн тонн.

«Скасоване з 1 січня 2020 року відшкодування ПДВ при експорті ріпаку посередниками зменшить закупівлю ріпаку трейдерами за гривню та залишить лише за валюту, що буде тиснути на закупівельні ціни в новому сезоні та зменшить рентабельність виробництва ріпаку, яка й так була нижчою, ніж торік, через зниження валютних цін та зміцнення гривні», – повідомляють аналітики зернової біржі.

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!