Агромаркет

Ціни на пшеницю отримали додаткового ляпаса

Після того, як Міністерство сільського господарства Франції підвищило власну оцінку обсягів поточного врожаю пшениці в країні на 1,25 млн тонн до 39,45 млн тонн зерна та рівня кінцевих запасів до 3,3 млн тонн, грудневі пшеничні ф’ючерси на Паризькій біржі MATIF знову почали падати.

Тільки встигли аналітики державної агенції FranceAgrimer оприлюднити свій перший в цьому сезоні прогноз експорту пшениці з території Франції, як надійшла інформація про її низьку якість.

Отже, якщо попередні прогнози справдяться, то в сезоні 2019/20 МР Франція поставить на зовнішні ринки 19,5 млн тонн м’якої пшениці, з якої 11 млн тонн буде поставлено за межі Європейського Союзу. Зазначені показники є найвищими, починаючи з рекордного сезону 2016/17 МР, та на 13,6% і 13,8% відповідно перевищать показники минулого року.

Ложкою дьогтю в цьому райдужному прогнозі виявилось повідомлення Міністерства сільського господарства Франції, згідно з яким за їх оцінками цьогорічний вміст білка в пшениці становить 11,5%, що нижче минулорічного показника (12%) та ставить французьку пшеницю на один щабель по якості, порівняно із зерном Чорноморського регіону.

Як повідомила AgroTimes заступник директора компанії ProAgro Group Марія Колесник, низький показник білка у французькій пшениці чинитиме додатковий тиск на світові ціни в регіоні.

«Водночас цьогорічна якість українського зерна дає підстави розраховувати, що саме наші експортери матимуть конкурентні переваги на ринку, оскільки вміст білку в українській пшениці навпаки виявився суттєво кращим, ніж торік, і у багатьох товаровиробників перевищив 12%», – зазначила Марія Колесник.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!