Агромаркет
Головне:
Агромаркет

Ціна на українську пшеницю на єгипетському тендері зросла найбільше - на $9,3/тонна

На вчорашньому тендері єгипетський GASC придбав 405 тис. тонн пшениці з поставкою 21-30 листопада за середньою ціною $230,55/тонна (CFR), що на $9/тонна дорожче, ніж ціна торгів минулого тижня.

Про це повідомляє електронна зернова біржа України Grane Trade.

Як зазначається, різке зростання ціни обумовлене зменшенням обсягів пропозиції російської пшениці та підвищенням світових цін на тлі зниження прогнозів виробництва в Аргентині, Канаді та Австралії.

«Російські експортери не поспішали продавати пшеницю за низькими цінами на початку сезону, вичікуючи підвищення котирувань, тоді як дешева румунська та українська пшениця заполонила ринок в липні-вересні», – йдеться в повідомленні.

Експерти очікували, що через зростання цін пропозицій російської пшениці Єгипет надасть перевагу французькій пшениці, яка на цьому тендері вкотре виявилася найдешевшою та пропонувалася на FOB по $210,86/тонна.

Натомість GASC закупив по 60 тис. тонн української та французької пшениці, решта – російська. Американська пшениця знову не брала участі в тендері через зависоку ціну.

В порівнянні з попередніми торгами, ціни пропозицій російської пшениці виросли на $7,78-12/тонна, української – на $9,3/тонна, французької – на $6/тонна.  

Низька вартість фрахту з російських до єгипетських портів дозволяє російським продавцям пшениці отримати на базисі FOB на $2,5-4/тонна більше, ніж українським та французьким.

«Підвищення закупівельних цін на тендері вплине на світові котирування. Проте зростання цін збільшить обсяг пропозицій, особливо пшениці з Росії, для якої прогнози виробництва знову підвищили. При цьому попит залишиться не надто високим, оскільки основні країни-імпортери мають достатні запаси зерна», – повідомляє Grain Trade.

Як повідомлялося раніше, ціни на пшеницю на єгипетському тендері пішли вгору.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!