Агромаркет

Ціна на крупу гречану знизилась на 0,4%

У квітні поточного року спостерігалася тенденція до зменшення середньої споживчої ціни на крупу гречану, яка входить до переліку соціально значущих товарів. Так, упродовж місяця середня споживча ціна на крупу гречану знизилась на 0,4% до 40,06 грн/кг станом на 30.04.2021 року.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

Цінова стабілізація була досягнута завдяки запровадженню у 2021 році урядом нового напрямку державної підтримки аграріїв для стимулювання виробництва гречки, що сприятиме покращенню продовольчої безпеки та підвищить доступність цієї продукції для споживачів. Програмою передбачено надання дотацій аграріям у розмірі 3500 грн на 1 га посівів гречки. Це забезпечить стабільний обсяг виробництва гречки, що дорівнює внутрішньому споживанню, та в перспективі – орієнтацію на експорт, а також розвиток суміжних галузей.

Також Мінекономіки не очікує проблем на ринку гречки через тимчасову відмову Росії експортувати цю продукцію в Україну. Внутрішні потреби у гречці будуть повністю забезпечені. 

Так, у 2020/2021 маркетинговому році (МР) внутрішня потреба у гречці  складає 131 тис. тонн, з них 116 тис. тонн – на харчові потреби. За даними Держстату, у 2020 році обсяг виробництва гречки склав 97,6 тис. тонн. Перехідні залишки гречки на початок поточного МР складають 10 тис. тонн, а на кінець МР прогнозуються в обсязі 20 тис. тонн. 

Станом на 1 травня 2021, за експертними підрахунками, імпортовано 46 тис. тонн гречки. Тож підстав для виникнення дефіциту цієї продукції на ринку України немає.

Нагадаємо, уряд підтримав постраждалих від негоди, меліорацію, органіків, картоплярів та гречкосіїв. Також ми повідомляли, що господарство на вирощуванні гречки зможе отримати до 175 тис. грн підтримки.