Агромаркет
Головне:
Агромаркет

Господарство на вирощуванні гречки зможе отримати до 175 тис. грн підтримки

Уряд ініціював шість нових програм підтримки аграріїв, які запропоновані Мінекономіки на 2021 рік та вже отримали підтримку аграрного комітету.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України..

Найближчим часом відповідна постанова про розширення державної підтримки АПК буде винесена на розгляд уряду. Йдеться про підтримку агрострахування, зрошення, органічного виробництва, нішевих культур, розвиток картоплярства, компенсацію втрат посівів на Одещині.

«З-поміж інших програм у нас додається напрям підтримки виробництва нішевих культур, а саме виробництва гречки. Суть у тому, щоб підтримати безпосередньо виробників цієї продукції для того, щоб позбутися імпортозалежності та покращити цінову ситуацію. Підтримка полягає у виплаті 3,5 тис. грн на гектар господарству площею до 50 гектар, адже фокус на підтримці малих виробників та фермерів», – зазначив заступник міністерства з розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тарас Висоцький.

Він додав, що одне господарство зможе за цим напрямом отримати до 175 тис. грн, що допоможе суттєво збільшити площі посівів гречки, сприятиме відновленню культури виробництва гречки, а також є корисним з точки зору сівозміни і впливу на ґрунти.

Нагадаємо, гречка стала найбільш рентабельною сільгоспкультурою. Також ми писали про те, що посіви гречки у міжряддях садів – ризиковані.