Агромаркет

Чому не виконуються рішення суду, ухвалені на користь платників податків

Рішення суду, що набрало законної сили і прийнято на користь платника податків, не є гарантією реєстрації податкових накладних самою податковою.

Про це йдеться в статті для AgroTimes аудитора, керівника практики бухгалтерського обліку та аудиту ЮФ Martyniv Law Яни Жолобецької.

Експертка нагадала, що згідно статті 129-1 Конституції України, судове рішення є обов’язковим до виконання. А на практиці їх виконання контролюючими органами займає довгі місяці, а то і більше. Водночас дієвим механізмом є встановлення судового контролю за виконанням судових рішень в адміністративних справах.

«Кодекс адміністративного судочинства дозволяє зобов’язати суб’єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення. За наслідками розгляду звіту суб’єкта владних повноважень про виконання рішення суду або в разі неподання такого звіту суддя своєю ухвалою може встановити новий строк подання звіту, або накласти на керівника суб’єкта владних повноважень, відповідального за виконання рішення, штраф у сумі від двадцяти до сорока розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб», – зауважила Яна Жолобецька.

За її словами, якщо рішення суду і надалі не буде виконано, то розмір штрафу збільшується на суму штрафу, який було або мало бути сплачено за попередньою ухвалою. Питання про накладення штрафу вирішується за клопотанням позивача або за ініціативою судді у судовому засіданні з повідомленням сторін. Неприбуття у судове засідання сторін, які були належним чином повідомлені, не перешкоджає розгляду цього питання. Половина суми штрафу стягується на користь позивача, інша половина – до держбюджету.

Нагадаємо, вина платника податків визначатиме розмір штрафу за правопорушення.