Агромаркет

Бджоляр з Луганщини експортуватиме мед до Японії

Бджоляр з Новоолександрівки Луганської області Михайло Гребенник готує партію меду до відправки в Японію.

Про це повідомляє пресслужба Проєкту USAID “Економічна підтримка Східної України” (Проєкт USAID).

Перемовини та процес підготовки тривали понад рік. Консультанти Проєкту USAID «Економічна підтримка Східної України»  допомогли бджоляреві провести перемовини та презентувати свій продукт для експорту.

«Спочатку я відправив до Японії зразки стільникового меду. Це невикачаний мед в сотах, він дуже цінується за кордоном. Наш бізнес-партнер був задоволений медом з Луганщини. Зараз готуємо партію цьогорічного меду з різнотрав’я, його продаватиме найбільший інтернет-магазин меду в Японії», – розповів Михайло Гребенник.

Зазвичай українські бджолярі експортують не підготовлену до роздрібного продажу продукцію власного виробництва (не фасовану та без брендуванння), а сировину для подальшої переробки на харчових підприємствах світу. При цьому експортують не самі бджолярі, а підприємства-трейдери, що займаються закупівлею та переробкою меду.

«Експорт меду з пасіки Михайла Гребенника ним самим – один з унікальних прикладів, коли додану вартість отримає бджоляр. Для створення такого прикладу ми залучили досвідчених експертів з експорту продовольчої продукції в Японію, які добре розуміються на особливостях цього ринку. Без такої допомоги було б дуже складно визначити, який саме медовий продукт буде цікавим вибагливим японським споживачам, як він має бути запакований та представлений на полиці», – зазначає керівник напряму з розвитку медового бізнесу Проєкту USAID Руслан Марков.

Нагадаємо, Україна – на другому місці серед найбільших експортерів меду. Також ми писали, що мед бджолярки з Донеччини отримав срібну медаль у Лондоні.