Агромаркет
Головне:
Агромаркет

Банки лояльні до фермерів, які допускають дефолти за аграрними розписками через природні катаклізми, – експерт

Банки лояльні до фермерів, які допускають дефолти за аграрними розписками через природні катаклізми,  – експерт

Банки підтримують аграріїв, які не в змозі виплатити кошти за аграрними розписками з поважних причин: фінустанови знаходять компроміси, адже отримують потім лояльних клієнтів.

Про це зазначив CEO Агропросперіс Банк Сергій Щепанський під час конференції «Чи є майбутнє у форвардних контрактів в Україні?».

«Раніше ми із насторогою ставились до аграрних розписок. Але попрацювавши з ними 5 років можемо сказати, що такі нові інструменти дозволяють фермерам залучати гроші, отримувати необхідне фінансування вчасно без переплат і великих застави», – зазначає фахівець.

Він зауважує, що з фермерами, які не можуть виплатити кошти через природні катаклізми, банки завжди знаходять вигідне для всіх вирішення проблеми.

«Ми цивілізовано вирішуємо такі ситуації, ніхто не відмовляється від своїх зобов’язань. І таких клієнтів ми фінансуємо на наступний сезон. Наш досвід за 5 років показує, що немає безвихідних ситуацій. З фермерами, які  допускали такі дефолти, ми вирішували все в договірному ключі, і зараз це наші хороші клієнти»,  – додає Сергій Щепанський.

Нагадаємо, що Агропросперіс Банк за 5 років видав під аграрні розписки майже 1 мільярд гривень.  Разом з тим у IFC планують зробити аграрні розписки цінними паперами.

Журнали