Агромаркет
Головне:
Агромаркет

Аргентина підвищила експортні мита на зерно та олійні

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Після повернення в Аргентині на керівні посади лівих пероністів на чолі із Альберто Фернандесом, який на президентських виборах переміг діючого президента консерватора Маурісіо Макрі, новий уряд повернувся до політики високих експортних мит на сільськогосподарську продукцію.

Своїм рішенням новий аргентинський уряд підвищив з 14 грудня експортні мита на кукурудзу та пшеницю з 6,7 до 12%, а на сою, соєвий шрот та соєву олію – з 24,7 до 30%, аргументуючи це необхідністю збільшення рівня державних доходів з метою запобігання дефолту.

Як повідомила AgroTimes заступниця директора ProAgro Group Марія Колесник, таке рішення аргентинського уряду швидше за все матиме дуже негативні наслідки для аграрного сектору країни.

По-перше, з метою виконання цього рішення експорт зерна, олійних та продуктів переробки з країни призупинено до того часу, поки не будуть переоформлені всі необхідні документи та пройдені бюрократичні процедури.

По-друге, фермери вже зараз почали говорити про те, що мають плани скоротити свої майбутні посівні площі під цими культурами. Варто також враховувати вкрай низьку якість цьогорічного врожаю пшениці в країні, що за умов її додаткового здорожчення зробить аргентинську пшеницю неконкурентною на світових ринках.

Довідка

Цьогорічний урожай пшениці в Аргентині аналітики Bolsa de Cereales de Rosario оцінюють у 19,5 млн тонн, експерти USDA – у 19 млн тонн, а майбутній експорт – у 13 млн тонн зерна. Врожай кукурудзи в країні за останніми прогнозами становитиме 50 млн, а потенційний експорт – 33,5 млн тонн відповідно.

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!