Агромаркет
Головне:
Агромаркет

Низька якість аргентинського зерна тиснутиме на світові пшеничні ринки, - прогноз

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Через несприятливі погодні умови в Аргентині аналітики USDA в своїй грудневій доповіді скоротили свій прогноз виробництва пшениці в країні на 1 млн тонн – до 19 млн тонн зерна.

Паралельно була зменшена оцінка її експорту з країни на 500 тис. тонн – до 13 млн тонн. Зазначимо, що попри таке скорочення, аргентинський експорт пшениці, в разі підтвердження прогнозів, все одно перевищить минулорічний показник.

У країні наразі тривають жнива і, оскільки скорочення прогнозів відбулось через негативний погодний чинник в останній вегетаційний період, то актуальним стає питання якості цього врожаю.

За інформацією аналітиків Зернової біржі Буенос-Айресу (BAGE), станом на 11 грудня аргентинські фермери зібрали 61,3% від запланованого врожаю пшениці. І попри те, що цьогорічні темпи випереджають і минулорічний показник, який становив 57,4%, і середньорічний – 50,1%, поточний стан посівів викликає крайнє занепокоєння.

Як повідомила AgroTimes заступниця директора ProAgro Group Марія Колесник, украй низька якість аргентинського зерна змусить фермерів продавати його дешевше, що в підсумку спричинить додатковий тиск на міжнародних ринках.

«Особливо це стосується країн північної Африки, де ціновий фактор може бути домінуючим при прийнятті рішення щодо поставок. Ми вже бачили, як на черговому тендері в Алжирі серед переможців опинилась аргентинська пшениця», – зазначила Марія Колесник.

Довідка

За оцінками BAGE, станом на 11 грудня в доброму та відмінному стані перебуває лише 0,9% врожаю аргентинської пшениці проти 3,8% тижнем раніше, а стан 69,2% посівів оцінюється як поганий та дуже поганий.

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!