Агромаркет

«Альфа-Агро» повністю виводить соняшник із сівозміни

Структура посівних площ у ПСП «Альфа-Агро», що на Херсонщині, відносно стала, втім, у господарстві вирішили повністю вивести із сівозміни соняшник, а вивільнені площі відвести під кукурудзу та сою.

Про це AgroTimes повідомив директор та власник ПСП «Альфа-Агро» Ігор Брагінець.

За його словами, цього року урожайність соняшнику в «Альфа-Агро» дещо нижча, ніж торік, (37 ц/га проти 40 ц/га), та разом з тим це майже вдвічі більше за середній показник по Україні (19,8 ц/га).

 «Соняшник є однією з найбільш маржинальних культур, втім, урожайність культури, що висівається після нього, як правило знижується і фактично нівелює високу прибутковість соняшнику», – пояснив Ігор Брагінець.

Таким чином, за підрахунками аграрія, середньострокова сівозміна, де є соняшник, програє за маржинальністю тій, де його немає. Крім того, соняшник, як і ріпак, що вирощується на насіння, а не як сидерат, виснажує грунт.

Нагадаємо, господарство на Чернігівщині вводить у сівозміну сою. Раніше повідомлялося, що пізні строки сівби знижують ризик зараження соняшнику фомопсисом. Крім того, підвищити урожайність сільгоспкультур може коригування температури листка.