Агрономія

Пізні строки сівби знижують ризик зараження соняшнику фомопсисом, - фермер

Для соняшнику однією з найбільших проблем нині є захворюваність на фомопсис, який в Україні часто плутають із фомозом, відсутністю запилення та іншими проблемами.

Таку думку висловив співвласник ТОВ «Володимирівське» Анатолій Григорчук (Кіровоградська обл.) під час конференції «Ефективне землеробство: гарантований урожай за несприятливих умов».

За його словами, ідеальні умови для розвитку фомопсису – температура повітря 25-28 °C і наявність роси, що спостерігається переважно в першій декаді липня.

«Щоб «проскочити» цей період, щоб рослини були у вегетативному періоді розвитку, слід сіяти соняшник у дещо пізніші строки. Ми, наприклад, сіємо його у період з 10 до 20 травня», – зазначив аграрій.

Він також зауважив, що за останні роки Україна помітно підняла середню врожайність соняшнику, але це відбулося за рахунок того, що протягом останніх трьох років ми мали сухі кінець літа і початок осені.

«У разі збільшення вологості урожайність соняшнику різко знижується. Частіше за все це пояснюють тим, що соняшник не запилився, втім, насправді це здебільшого і і фомопсис. Тому пізній строк сівби – це один із варіантів знизити ризик цього захворювання», – підсумував Анатолій Григорчук.

За словами фермера, якщо взяти для прикладу різні терміни сівби соняшнику (отримані сходи 20 квітня, 20 травня і 20 червня), то вегетаційний період останнього терміну сівби не буде на два місяці відставати від першого, а скоротиться десь до 35-38 днів. Крім того, можна підібрати ранньостиглі гібриди.