Агрономія

Підвищити урожайність сільгоспкультур може коригування температури листка, - дослідження

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:
Підвищити урожайність сільгоспкультур може коригування температури листка, - дослідження

Температура листя сільгоспкультур прямо впливає на їхню урожайність, і її можна коригувати за допомогою позакореневого підживлення.

Про такі результати дослідження розповів директор із розвитку НВК «Квадрат» Сергій Полянчиков у ході конференції «Ефективне землеробство: гарантований урожай за несприятливих умов».

За його словами, в НВК «Квадрат» вплив температури листя на продуктивність рослини і можливість її коригувати за допомогою позакореневого підживлення вивчають із 2009 року.  

«За перевищення критичної температури листка різко падає його здатність до фотосинтезу або взагалі блокується до нуля. І кожна культура має свою порогову температуру. Навіть зміщення температури листка на 1,5-2 °C часом повертає рослину до нормального фотосинтезу, що прямо впливає на урожайність культури», – зазначив Сергій Полянчиков.

Як показали результати дослідження, впливати на таку температурну залежність здатні хімічні елементи – головним чином калій і кремній.

«Одне з досліджень ми здійснювали тепловізором на поливному соняшнику, щоб виключити вплив водного стресу і виділити лише температурний стрес, – розповів фахівець. – Заміри здійснювали за температури повітря 38 °C на Миколаївщині. Максимальне зниження температури листка, якого нам вдалося досягти, становило 6,2 °C на різних контрольних ділянках».

За його словами, застосування одного лише кремнію дало змогу знизити температуру листка на 4,7 °C. В результаті урожайність практично повністю корелювалася з температурою листя.

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:
  • 100 найкращих аграрних підприємств України
  • Експертна рада проекту «Аграрна Еліта України - 2019»
  • 100 найкращих аграрних підприємств України, за номінаціями