Агромаркет

Агрокомпанії скаржаться бізнес-омбудсмену України і виграють

Агрокомпанії скаржаться бізнес-омбудсмену України і виграють

Компанії зі сфери сільського господарства ‒ серед тих, хто надіслав найбільше скарг протягом першого кварталу 2016 року, повідомляє Офіс бізнес-омбудсмена.

В цілому за січень-березень Рада бізнес-омбудсмена України отримала 139 скарг та успішно закрила 123 справи, що є найвищим показником за всі попередні звітні квартали. Прямий фінансовий вплив розслідувань склав у звітному періоді 215 млн грн.

У переліку скаржників, питання яких Рада успішно вирішила, і компанія «Нібулон».

Найчастіше бізнес-омбудсмену скаржилися представники середнього і малого бізнесу (80%) з українським капіталом (81%).

У першому кварталі 2016 року найактуальнішими для українських підприємців були проблеми електронного адміністрування ПДВ, податкові перевірки, інші податкові питання та дії держрегуляторів.

Продовжують надходити скарги щодо відшкодування ПДВ за минулі періоди. Натомість практично нема скарг з питань реєстрації підприємств і майнових перевірок, щодо поточного відшкодування ПДВ.

Як і раніше, складними для українського бізнесу є стосунки з правоохоронними органами.

Рада бізнес-омбудсмена також проаналізувала відсоток виконання рекомендацій бізнес-омбудсмена державними органами, на які надходить найбільша кількість скарг. Усього за рік роботи державні органи виконали 67% наданих Радою рекомендацій.
«Незважаючи на те, що Державна фіскальна служба стабільно очолює антирейтинг відомств, на які скаржаться, держорган продемонстрував один з вищих показників виконання наших рекомендацій (72% рекомендацій виконано). Міністерство юстиції, яке знаходиться на другому місці за кількістю виданих рекомендацій, виконало 76% з них. Найнижчий відсоток виконання рекомендацій бізнес-омбудсмена продемонструвала прокуратура України (18%)», –  зазначив Альгірдас Шемета, бізнес-омбудсмен України.

Задля більшої прозорості роботи Рада підписала Меморандум про партнерство та співробітництво з Національним антикорупційним бюро і співпрацюватиме з ним по конкретних скаргах щодо притягнення чиновників до відповідальності у разі зловживання службовим становищем.

За рік роботи Рада бізнес-омбудсмена:
•    отримала від бізнесу з усіх областей України 828 скарг
•    успішно закрила 350 справ
•    бізнес-омбудсмен з робочими візитами відвідав 14 областей України
•    94% скаржників задоволені співпрацею з бізнес-омбудсменом

Довідка

Рада бізнес-омбудсмена – незалежний постійно діючий консультативно-дорадчий орган Кабінету Міністрів, заснований з метою створення прозорих умов роботи державних і місцевих органів влади, державних і підконтрольних державі компаній, а також для запобігання корупції. Почала працювати 20 травня 2015 року.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!