Агромаркет

Аграрні об’єднання наполягають на відновленні безперервності сертифікації насіння

Аграрні об’єднання наполягають на відновленні безперервності сертифікації насіння

Галузеві бізнес-об’єднання звернулися до першого заступника міністра аграрної політики та продовольства України Максима Мартинюка з відкритим листом, в якому йдеться про те, що до теперішнього часу не здійснюється процес сертифікації насіння садивного матеріалу і пропонуються шляхи вирішення цієї ситуації.

Про це повідомляється на сайті Насіннєвої асоціації України.

У листі наголошується, що з грудня по лютий має найбільш активно проходити сертифікація насіння як місцевого виробництва з врожаю попереднього року, так й імпортованого для посіву в цьому році.

Аграрії просять Мінагрополітики прийняти ряд нагальних заходів, які б врахували поточну відсутність сертифікації насіння/садивного матеріалу, фінансові та часові витрати виробників на підготовку до посівної кампанії навесні і необхідність виконання договірних зобов’язань.

Зокрема, вони пропонують вводити в обіг насіння з сертифікатами ОЕСР та ІСТА; завершити процеси прийняття на баланс майнових комплексів Держсільгоспінспекції та закріплення їх за державним підприємством з сертифікації.

Також агарні об’єднання пропонують визнати, що номери етикеток, присвоєні Держсільгоспінспекцією, є дійсними для видачі сертифікатів на вже сформовані партії та уповноважити суб’єктів, які звернулися до Мінагрополітики, на виконання відповідних функцій в рамках сертифікації насіння.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!