Агромаркет

Аграріїв зупиняють умови отримання грантів на переробку, - думка

Умови отримання грантів на розвиток переробних підприємств є доволі складними для аграріїв, в тому числі щодо обов’язкового працевлаштування 15 осіб.

Про це The Ukrainian Farmer розповів керівник ФГ «Лебедія» Руслан Хомич.

За його словами, в господарстві були перехідні залишки, які продали на 25-30% нижче собівартості.

«А нині перекупники пропонують скупити пшеницю по 4,5 тис. грн/т за собівартості понад 6 тис. грн/т. Можливості експортувати, зерно ми, на жаль, не знайшли. Для збільшення потужностей зі зберігання не маємо коштів. Не вистачає їх навіть на те, щоб відремонтувати технічні приміщення й переобладнати їх під підлогові склади», – зазначив Руслан Хомич. 

Керівник господарства визнав, що було б непогано налагодити переробку сільгосппродукції. Це б дозволило створювати товар із доданою вартістю та не здавати збіжжя за занизькою ціною.

«Чули про надання грантів на переробку. Але, якщо чесно, зупиняють умови їх отримання. Наразі в нас в господарстві разом зі мною вісім постійних працівників. А з працевлаштованими їх має бути 15 – це ж яке фінансове навантаження. Якщо ж ми реалізуємо зерно за ціною, набагато нижче собівартості, це вже є проблемою», – зауважив Руслан Хомич.

Він впевнений, що не залишить землю під паром у разі, якщо ситуація не зміниться на краще.

«Ми не можемо собі це дозволити. Адже в нас є зобов’язання щодо розрахунків з пайовиками. Люди нам довірили свої ділянки, тому ми не можемо їх підвести», – підсумував Руслан Хомич.

Нагадаємо, уряд виділив 45 млн грн на гранти для розвитку переробних підприємств. Також ми писали, що більшість заявників на грантові кошти планує закупити переробне обладнання.