Агромаркет
Головне:
Агромаркет

Аграрії матимуть переважне право викупу землі, - Денис Шмигаль

Уряд вніс зміни в порядок ведення Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Це дозволить забезпечити коректну процедуру продажу, правильне оформлення всіх відомостей у реєстрі.

Про це у своєму Телеграм-каналі написав прем`єр-міністр Денис Шмигаль.

«Після відкриття ринку землі аграрії, які багато років працюють на ділянці, отримають переважне право її викупу. Водночас усі угоди купівлі-продажу перевірятимуться на дотримання вимог закону», – зауважив прем`єр-міністр.

За його словами, Міністерство аграрної політики має забезпечити необхідний рівень інформування, щоб люди на місцях розуміли всі переваги земельної реформи.

Заступник Міністра юстиції з питань державної реєстрації Ольга Оніщук пояснила, що постановою Уряду передбачені новації щодо особливостей державної реєстрації речових прав на земельні ділянки. Вони, зокрема, стосуються процедурних питань:

– державної реєстрації заборони передачі емфітевзисом земельної ділянки сільськогосподарського призначення в оренду та припинення такої заборони;

– державної реєстрації наміру власника земельної ділянки сільськогосподарського призначення щодо продажу земельної ділянки;

– державної реєстрації права оренди земельної ділянки, права користування чужою земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб (емфітевзис), права користування чужою земельною ділянкою для забудови (суперфіцій), набутого у результаті відчуження такого права її користувачем у випадках, передбачених законом, а також набутого на підставі рішення суду, у результаті примусового звернення стягнення на таке право користування чи у результаті спадкування;

– відображення відомостей про обтяження речового права та інших пов’язаних із цим відомостей у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.

«Разом із тим удосконалюються механізми спеціальної перевірки діяльності державного реєстратора в реєстрах, проведення камеральних перевірок під час здійснення контролю за діяльністю у сфері державної реєстрації, тестування на знання законодавства у цій сфері та оприлюднення інформації про результати такого тестування тощо», – додала Ольга Оніщук.

Нагадаємо, ринок землі пожвавить кредитування агропідприємств. Раніше ми писали, чого бракує повноцінному ринку землі в Україні.

Журнали