Агромаркет
Головне:
Агромаркет

400 тис. українських працівників переїде з Польщі в Німеччину?

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Польські працедавці побоюються, що після 1 березня 2020 року через відкриття німецьких кордонів економічним мігрантам з-за меж ЄС, майже третина українських працівників переїде туди на заробітки, а білоруси зможуть замінити вакансії лише частково.

Про це повідомляє Sadyogrody.

«Аналіз показує, що відкриття кордонів Німеччини для працівників з третіх країн призведе до того, що 400 тис з 1,5 мільйона українців покинуть Польщу», – зауважує видання.

На думку президента агентства з працевлаштування Smart Work Маріуша Хошовського, робочі місця українців у Польщі зможуть частково заповнити білоруси.

«Перш за все, мова йде про демографічний потенціал. Білорусь – це лише 9,5 мільйона людей, Україна – у чотири рази більше населення. Крім того, рівень життя в Білорусі вищий, ніж рівень життя в Україні, а політична (війна), економічна та економічна ситуація зовсім інші. Тому білоруси, які розглядають поїздку до Польщі, є зовсім іншою групою, ніж економічні мігранти з України», – сказав Маріуш Хошовський.

За його словами, з Білорусі донедавна приїжджали переважно фахівці, які не могли знайти роботу за професією, а крім того, молоді люди, які хотіли спробувати життя в Європі. Тому їх мотивували інші причини, ніж працівників з України. Однак останнім часом спостерігається помітний інтерес до економічної еміграції у білорусів. Як пояснив Маріуш Хошовський: “Це пов’язано з економічними проблемами, які повільно, але послідовно впливають на зниження рівня життя в Білорусі. Тому Білорусь може бути джерелом працівників для польських роботодавців, але лише як доповнення до людських ресурсів”.

Читайте також: Як набір з органічних полуниці, малини й обліпихи вирішує проблему з робочою силою

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!