Агромаркет

200 га в одні руки: аграрії висловили спільне бачення ринку землі

Представники Громадської спілки «Аграрний союз України» та Асоціація фермерів та приватних землевласників України в рамках аграрного форуму, що проходив у Вінниці, ухвалили спільну позицію щодо відкриття ринку земель сільськогосподарського призначення. 

Документ, зокрема, передбачає заборону продажу земель сільгосппризначення державної і комунальної власності. Передбачається також надання державі в особі громад виключного права купівлі «пайових» земель через надання кредитів новою держаною іпотечною установою.

Крім того, місцева влада повинна мати змогу передавати свої землі у користування через аукціони, що забезпечить стабільне наповнення їхніх бюджетів.

Також документ наголошує, що у перші 10 років доступ до ринку повинні мати виключно громадяни України із запровадженням сертифікації сільськогосподарської діяльності та обмеженням площі на рівні 200 га в одні руки.

У подальшому доступ до ринку може бути наданий фермерським господарствам, юридичним особам, які мають статус сільськогосподарського виробника останні 3 роки й засновниками яких є виключно громадяни України, з обмеженням площі у 5 тис. га.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!