Овочі-Ягоди-Сад

Важливо не дати розвинутися спорам оїдіуму і мільдью

Важливо не дати розвинутися спорам оїдіуму і мільдью

Виноградарі часто недооцінюють небезпеку найпоширеніших хвороб винограду – оїдіуму і мільдью. Обробки проводять, вже видно гроно. Але це помилка. Хвороба вже розвилася, а препарат має термін післядії.

Про це повідомляє журнал «Садівництво по-українськи».  

«Дуже часто виноградарі недооцінюють небезпеку найпоширеніших хвороб винограду – оїдіум і мільдью, – розповів Андрій Гайдай, засновник розплідника щеплених саджанців винограду ТОВ «Виноград Одеса». – Вважають, що не пізно обробляти виноград, коли вже видно гроно. Це помилкова думка. Важливо не дати спорам розвинутися раніше. Крім того, враховуйте, що у кожного препарату є строк післядії, тобто не можна обробити й через п’ять днів ягоду зривати й нести на ринок».

За словами Андрія Гайдая, для профілактики хвороб та шкідників дуже важливо всі зайві гілки й листя, які залишилися під час обрізування ранньою осінню, ретельно прибирати й спалювати. Це на 25–30% розвантажить виноградарів у наступному році. 

«Ну і потрібно напрацювати свою схему класичних оброблень – у всіх вони різні. 

У захищеному ґрунті немає нормального вентилювання, тому хвороби й шкідники стрімко розвиваються. Якщо захищений ґрунт ми обробляємо 8 разів, то відкритий цьогоріч обробили тільки один», – сказав спеціаліст. 

У розпліднику радять обробляти виноград до цвітіння двічі і після цвітіння три рази. Препаратів для оброблення дуже багато, і може розвиватися залежність від них. Більше як 2–3 рази один і той самий хімікат застосовувати не рекомендують.

Тому краще чергувати їх протягом сезону.

Читайте також: Як боротися із мільдью