Раннє відлучення поросят дозволяє отримати від свиноматки два і більше опоросів на рік
Сучасна технологія отримання свинини в промислових господарствах передбачає раннє відлучення поросят у 21-35 добу і годівлю повнораціонними комбікормами, без шкоди здоров’ю свиноматки й отримання здорового, життєздатного молодняку, пише журнал The Ukrainian Farmer.
Багато свинарів у різних країнах практикують відлучення поросят у віці 7-14 і навіть 4-5 діб. Така технологія передбачає введення до складу престартових комбікормів до 50% кормів тваринного походження, що впливає на економічну ефективність виробництва свинини.
Перевагами раннього відлучення поросят є те, що виробники можуть інтенсивно використовувати свиноматок через скорочення циклу відтворення, отримуючи за рік від свиноматки два і більше опоросів.
Натомість у селянських господарствах застосовують традиційну систему відлучення поросят у 45-60 діб, що унеможливлює другий опорос свиноматки. Бо вона як добра мати за період поросності й підсисний період повністю виснажує організм на користь своїх поросят. І на відновлення фізіологічного стану, кондиції, їй потрібен певний час. Такий сценарій економічно невигідний багатьом виробникам свинини. Тому альтернативою є раннє (21-35 діб) та надраннє відлучення поросят (0-20 діб).
Нагадаємо, після відлучення імунна система поросят привчається розрізняти справжні загрози.