Як зміниться модель роботи Держрезерву
Уряд має намір осучаснити роботу Держрезерву та змінити модель її функціонування задля забезпечення продовольчої безпеки країни.
Про це під час онлайн-конференції повідомив міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігор Петрашко.
За словами міністра, функціонування Державного резерву донедавна залишалося незмінним із радянських часів.
«Такого вже майже не існує в такому вигляді ані в країнах Євросоюзу, ані в Сполучених Штатах Америки. Провідні країни вже давно по-іншому управляють продовольчою безпекою», – зазначив Ігор Петрашко.
На його переконання, Україна у 2020 році управляла продовольчою безпекою майже так само, як США.
«У нас, за виключенням окремих видів продукції, майже не відбувалося різких стрибків цін – ціни були стабільними. Зрозуміло, що сезонні коливання відбуваються щорічно, але не було панічної ситуації по жодному продукту, навіть по гречці – не відбулося дефіциту, ми збалансували ринок, хоча це було складно, бо ми залежали від імпорту», – зауважив Ігор Петрашко.
За його словами, закон про регулювання цін був виконаний не радянськими методами, які б зруйнували ринок та викликали б незадоволення аграріїв і дали б короткостроковий ефект для кінцевих споживачів, а через м`який формат декларацій.
Він додав, що є механізми щодо функціонування Держрезерву, які уряд має намір запровадити з метою посилення продовольчої безпеки.
«В першу чергу, вони спрямовані на підтримку фермерів і тих нішових культур, які важливі для продовольчої безпеки України. По цьому напрамку робота продовжується, продовжуватися вона буде і в новому міністерстві», – підсумував Ігор Петрашко, додавши, що для нових засад функціонування Держрезерву потрібно буде також напрацювати законодавчу базу й залучитися підтримкою парламенту.
Нагадаємо, уряд вирішив призначити нового голову Держрезерву поза конкурсом.