Заорювання бобових сидератів із соломою злаків забезпечує оптимальне розкладання органіки
Серед органічних добрив на особливу увагу заслуговує технологія використання соломи злакових культур спільно з бобовими сидератами, пише журнал The Ukrainian Farmer.
Так, за заорювання однієї зеленої маси сидерата переважає мінералізація азоту, і він мимоволі втрачається. За заорювання соломи без додаткового внесення азоту відбувається іммобілізація ґрунтового азоту, а за сумісного використання зеленого добрива та соломи розкладання органічної речовини відбувається за співвідношення C : N у межах (20–30) : 1.
«Найкраще розвиваються і бульби на коренях бобових, оскільки солома сприятливо діє на фіксацію азоту бобовими культурами поряд з активізацією біологічних процесів у ґрунті й ферментативної активності», – йдеться в повідомленні.
Як зазначається, для використання соломи як органічної сировини потрібне якісне її подрібнення до розмірів не більше як 5–7 см і рівномірний розподіл по всьому полі.
Нагадаємо, родючість ґрунту поліпшить заорювання сидератів із соломою злакових культур, втім, в Україні скорочуються площі з заорюванням соломи на добриво. Як повідомлялося, заорювання соломи потребує додаткового внесення азоту. Разом з тим солома може пригнічувати розвиток культури за неправильного її внесення у ґрунт.