Агрономія

В Україні скорочуються площі з заорюванням соломи на добриво

Площі з приораною соломою та з унесенням її з азотними добривами в Україні скорочуються протягом останніх трьох років. Це пояснюється зменшенням посівних площ під зерновими культурами з одночасним збільшенням площ під кукурудзою, соняшником і соєю, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Загалом, останні роки безпосереднє використання побічної продукції зернових на добрива без їхнього відчуження з агроценозу набуло великого поширення.

Якщо 2007 року солому приорано на площі 3,6 млн га сільгоспугідь, на 896 тис. – з азотними добривами, то у 2016-му площі зросли відповідно до 5 млн і 1,5 млн га.

Наразі в Україні виробляють у середньому близько 50–60 млн тонн зернових і приблизно таку саму кількість соломи, яку використовують у тваринництві (годівлі тварин і для підстилки), в енергетичних цілях, а також як органічні добрива, заорюючи в ґрунт.

«У світовій практиці, наприклад, у США, частка соломи в загальному обсязі органічних добрив перевищує 53%. У Німеччині 45% виробленої соломи вносять у ґрунт, у Франції майже 85–90% соломи заорюють на добриво або використовують у тваринництві», – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, заорювання соломи потребує додаткового внесення азоту. Також повідомлялося, використання соломи як добрива зменшує рівень забруднення повітря. Крім того, солома може пригнічувати розвиток культури за неправильного її внесення у ґрунт.